Dev final Cüneyt Çakır’ın!

Kategori: Güncel Haberler | 0

Dev final Cüneyt Çakır’ın!¹

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde oynanacak olan Barcelona-Juventus final maçını Türk hakem Cüneyt Çakır’ın yöneteceği açıklandı.

UEFA, Juventus ile Barcelona arasında oynanacak UEFA Şampiyonlar Ligi final maçına, Türk hakem Cüneyt Çakır’ı atadı. UEFA’dan yapılan yazılı açıklamada UEFA Hakem Komitesi, UEFA Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi final müsabakaları hakem kadrolarını duyurdu.

UEFA Şampiyonlar Ligi final maçında düdük çalacak olan Türk hakem Cüneyt Çakır’ın yardımcılıklarını Bahattin Duran ve Tarık Ongun yapacak. İsveçli Jonas Eriksson’un dördüncü hakem olarak görev alacağı final maçının ilave yardımcı hakemleri ise Hüseyin Göçek ve Barış Şimşek olacak. Mustafa Emre Eyisoy da finalde yedek yardımcı hakem olarak yer alacak.

2006 yılından FIFA kokartı takan 38 yaşındaki Cüneyt Çakır, şimdiye kadar 70 UEFA müsabakasında düdük çaldı. Bu sezon 4 Şampiyonlar Ligi ve 3 Avrupa Ligi müsabakasında görev alan Çakır, son olarak Paris Saint Germain ve Chelsea arasındaki UEFA Şampiyonlar Ligi son 16 müsabakasını yönetmiş ve karşılaşma 1-1 sona ermişti. UEFA Şampiyonlar Ligi finali, Almanya’nın başkenti Berlin’deki Olimpiyat Stadı’nda 6 Haziran Cumartesi saat TSİ 21:45’te oynanacak.