FIFA Hakemlerimiz Koşularda Fire Vermediler

Kategori: Güncel Haberler | 0

FİFA hakemlerimiz koşular için İtalya’nın başkenti Roma’ya davet edildiler.

Daha önce Antalya’da yapılan koşularda istenilen seviyelerde olmayan bazı FİFA hakemlerimiz için Roma’da kendilerine bir şans daha buldular. Bu şansı çok iyi kullanan hakemlerimiz aşağıda belirtilen testleri çok iyi geçtiler.

Kimler Çağrıldı?

Cüneyt Çakır: (Elit hakem olduğu için) davet edildi ve Yo-yo testini başarıyla geçti. Daha önce de koşmuştu. Koşularda sıkıntı yaşamıyor.

Fırat Aydınus: (Elit  development )  kategorisindeydi )   Aldığı maçlar ve getirdiği puanlar sayesinde çok dikkat çekti ve Elit hakem olmak için çağrılan hakemler arasında yer aldı. Yo-yo- testine girdi. Bu sefer ki koşuları Antalya’da ki gibi değildi. Çok üst seviyede koştu ve başarılı oldu.

Hüseyin Göçek: 1. Kategorideydi. (Elit Development)  hakem Adayı) Bu sene Avrupa fatihi oldu. UEFA hakem komitesinin ve Özellikle Collina’nın çok beğendiği hakemler arasında gösteriliyor. 1. Elit Hakem adayı  kategorisi için davet edildi. Antalya’da ki koşularından çok daha iyi seviyede koştu. Yo-yo testine tabi tutuldu ve çok başarılı oldu.

Mete Kalkavan ve Barış Şimşek yeni FİFA hakemleri olduğu için davet edildiler. Tekrarlı sprint koşularına katıldılar. 20 tane 150 metre- 6 tane 40 metre koştular ve başarılı oldular.

Diğer FİFA hakemlerimiz Bülent Yıldırım 1. Kategori de, Halis Özkahya’da 2. kategori de bulunuyor.

UEFA, Genelde ocak ayından sonra Elit Hakem olmayanlara kolay kolay maç vermezdi. bu 3 hakemimizi oraya davet ettiğine göre, mutlaka maç da verecektir. Mete Kalkavan ve Barış Şimşek de turnuva maçlarında görev geleceğini tahmin ediliyoruz.

 

"Alıntıdır" http://www.hakeminsesi.com.tr/kosularda-fire-yok.html